mypension.co.il

קרן פנסיה - מה מציעות לנו החברות הגדולות
השינוי בקרנות הפנסיה, הכניסה אותן אל תוך חיי כל אחד מאיתנו, באופן ישיר או עקיף, אז מה הפלא שאנחנו חרדים לדעת מה הן עושות?

קרן פנסיה

פנסיה חובה עוגנה בחוק בישראל, המחייב את כל המעסיקים לדאוג להפרשת לפחות סוג אחד של ביטוח פנסיוני (אשר קרן פנסיה היא רק תת סוג אחד מני מספר).

במאמר הקודם התייחסנו לסוגים השונים של מכשירים פיננסיים שמתאימים להגדרה של פנסיה חובה.

במאמר הזה נתייחס לתת סוג אחד, קרן פנסיה, הספקיות הגדולות והיתרונות של כל מסלול שמוצע.


קרן הפנסיה של כלל

ענקית הביטוח מציעה קרן פנסיה מאושרת על ידי המדינה, ולכן הפרשות אליה זכאיות לכל הטבות המס של הפרשות פנסיה חובה, ונחשבת בתור קרן פנסיה המתאימה להפרשות לפי חוק פנסיה חובה.

החברה ממשיכה לפעול לפי המודל של ביטוח דרך סוכן ברוב רובם של המקרים. השיטה אולי איבדה מן הפופולאריות שלה בכל הקשור לביטוחים, כמו ביטוחי רכב, דירה ונסיעות לחו"ל, בין השאר בגלל החיסכון המשמעותי (עד 10-20% במחיר הפוליסה) בביטוחים ישירים, אולם דווקא בכל הקשור לנושא של קרן פנסיה יתכן ומדובר בברירה חכמה.

מחקרים שונים מראים על נטיה רחבה להדחקה של רוב הציבור בכל הקשור לחיסכון הפנסיוני (מה שגם עמד מאחורי חוק ביטוח פנסיה חובה), וכך לדוגמא 85% מן הישראלים מראים בורות מרשימה לגבי מיקומה והצלחתה של קרן פנסיה בה הם מושקעים (יותר מ50% לא יכלו לציין בכלל איפה).

במצב עניינים עגום זה, יתכן ודווקא הגישה של סוכנים פרטיים יכולה להעלות את המודעות ולתרום מעט להתנהגות מושכלת יותר.

העלות של החיסכון הפנסיוני ממוצעת ביחס לשוק, ולפי נתוני משרד האוצר (במכשיר הפנסיה נט המצויין שפתחו, הניתן לגישה בכתובת האינטרנט pensyanet.mof.gov.il), כך גם נתוני התשואה של הקרן בשנים האחרונות, שנשארה בטווח של 2-3 נקודות ממדדי השוק הגדולים ולמעשה משקפת את הצמיחה הריאלית המרשימה ממנה נהנה שוק ההון הישראלי בשנתיים האחרונות, בייחוד לאור הנפילות המרשימות ברחבי העולם.

אולי מדובר בפרט זניח כאשר מדובר על ההשקעה הראשונה או השניה בחשיבותה עבור רוב השכירים בישראל, אבל בכל זאת נעים לגלות את הכלים הנוחים למעקב אחר קרן פנסיה באתר האינטרנט (כמו גם כל סוג אחר של ביטוח שרכשתם אצל כלל).


חיסכון פנסיוני של מגדל

הגישה של מגדל מתמקדת בעובדים שכירים ועצמאיים מכל שכבות האוכלוסיה, ומספקת מגוון מחשבונים באתר עצמו (https://www.migdal.co.il/He/PensionarySavings/pensia/Pages/default.aspx) לחישוב מוערך של התשלום החודשי, או "השורה התחתונה" מבחינתכם.

כמו בכל סוג של מחשבון קל לשימוש כזה, החישוב מאוד לא מדוייק (מה שמצויין באותיות קטנות מידי לטעמנו בתחתית העמוד), אולם מדובר על נקודת התחלה לא רעה. גם כאן התשואה הייתה קרובה למדי לשינויים הכלליים בשוק, ועלות הפרמיה לא הייתה שונה ביותר מ10% מן הפרמיות של כלל או פסגות בכל המסלולים בהם בדקנו קרן פנסיה.

למתעניינים החברה מציעה "קרן פנסיה באישור הלכתי מהודר", כפי שמסתבר בהכשר הבד"ץ עדה חרדית (לא לאוכלי קטניות), מסלול שלמרבה הפלא מאושר גם בתוך חיסכון פנסיה חובה.


מגדל וכלל נחשבות לקרנות הגדולות, לצידן אפשר למצוא קרנות פנסיה כמו פסגות ואקסלנס של בתי השקעות
15/05/2011    mypension.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mypension.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 mypension.co.il כל הזכויות שמורות
אתר יעוץ פנסיוני מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום היעוץ פנסיה
מתעניינים בקרן פנסיה? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!