mypension.co.il

שינויים בפנסיה 2019 – המדריך המקיף לפנסיה שלכם


חיסכון פנסיוני חשוב מאוד להמשך תזרים מזומנים קבוע גם בגיל הפרישה אך עם שינויים קרבים כדאי להיות עם היד על הדופק ולעקוב כדי לבחור בביטוח הנכון עבורינו
 

שר האוצר החדש יאיר לפיד עורר סערה לאחרונה בשלל גזרות מתוכננות ושינויים כלכליים כאשר שינויים אלו אינם פוסחים על החיסכון הפנסיוני שלנו מידי חודש וכן ביטוח פנסיוני לעובדים. בין אם ברשותכם קרן פנסיה ותיקה או אחרת, כדאי לעקוב אחר השינויים הקרבים וכיצד זה ישפיע על החיסכון שלנו ועל עתידנו כדי לא להיות מופתעים בעתיד. במאמר זה נסקור מספר שינויים ורפורמות הצפויות בחיסכון הפנסיוני שלנו ואם כל זאת עדיין לא יהיה ברור, תמיד תוכלו לפנות אל ייעוץ פנסיוני בבנק או בבית השקעות שכן זה אפילו כדאי בימים אלו.
 
השינויים שחלו ואשר צפויים בקרן הפנסיה שלנו


להלן מספר שינויים מרכזיים אשר חלו ואשר צפויים בקרנות הפנסיה שלנו:

  • מנגנון חדש להטבות מס – האוצר מציע מנגנון חדש להטבות מס אשר לטענתם יפחית את אי-השיוויון הקיים בחיסכון וכך נקבע כי סך ההפרשות של העובד ושל המעביד יחד אשר מזכים בהטבות מס יעמוד על 15% לכל היותר, כאשר המקסימום כיום הינו 14.5% אך בנוסף תוגבל ההטבה לשכר של עד ל-15 אלף ש"ח בחודש. מנגנון זה ייטב עבור מי שמרוויח עד 15 אלף ש"ח בחודש אך עבור מי שמרוויח מעל 15 אלף ש"ח בחודש בשל ההגבלה, ההפרשה תהיה נמוכה יותר מאשר כיום.
  • עצמאיים המרוויחים 9,500 ש"ח ומעלה ייפגעו – בהמשך לשינויים המתוכננים באשר לחיסכון פנסיוני, עצמאיים אשר מרוויחים כ-9,500 ש"ח בחודש ומעלה דווקא ייפגעו וזאת כיוון שהם לא ייהנו מפטור בשל הפרשתם ממס לביטוח לאומי וכן מס הכנסה, וכך מסתבר שדווקא ציבור העצמאיים הוא הנפגע מהשינויים הקרבים הללו של הממשלה.
  • השפעת השינויים על הבכירים ומשרתי מערכת הביטחון – שינויים רחבים אלו משפיעים על מגזר רחב של האוכלוסיה וכך גם מתוכנן כי שכרם של הבכירים במגזר הציבורי יקוצץ בכ-10% וכן משרתי מערכת הביטחון בדגש על בעלי תפקידים מיוחדים בשב"כ ובמוסד ירגישו בפגיעה בפנסיה התקציבית שלהם.
  • רפורמת דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני – בשנת 2013 נכנסה לתוקף רפורמה חדשה אשר קבעה תקרה עבור דמי ניהול אותם ניתן לגבות באפיקי החיסכון הפנסיוני. כך, בקרנות פנסיה ניתן לגבות עד 0.5% מהצבירה וכן עד 6% מההפקדות. באשר אל קופות גמל וביטוחי מנהלים, ניתן לגבות עד ל-1.1% מהצבירה ועד ל-4% מההפקדות. הרפורמה קבעה בנוסף כי ההטבה בדמי הניהול תהיה תקפה לפחות לשנתיים הקרובות וכן על הגוף המוסדי להודיע לחוסך אודות כל שינוי החל בדמי הניהול בכתב.
  • הפנסיה שלנו בעבר ובהווה – אם בעבר הרחוק הפנסיה היתה מובטחת והיינו מקבלים קצבה חודשית של 70% מגובה השכר האחרון והכסף היה מושקע באגרות חוב ממשלתיות עם תשואה מובטחת, הדברים השתנו לרעה. לאחר תקופה יפה זו משרד האוצר סגר קרנות אשר מבטיחות פנסיה ידועה מראש וכן חתכה בשליש את אגרות החוב אשר מבטיחות תשואה מראש. כיום, ניתן לחסוך רק בקרנות אשר אינן מבטיחות דבר לחוסכים, הקרנות לעיתים גם חותכות חלק מהחיסכון אשר כבר נצבר כדי לא לקרוס וגרוע מכל הכסף הפנסיוני שאנו צוברים עבר להשקעות מסוכנות שהן הלוואות לבעלי הון וטייקונים אשר לא תמיד מחזירים את הכסף ומאגרות חוב למניות.
 
לפרטים נוספים אודות ביטוח פנסיוני חובה ולעובדים, קרן פנסיה מגדל, מקפת, מבטחים ועוד, ייעוץ פנסיוני בבנק ועוד, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם עם כל המידע, תשובות לשאלותיכם, מתן עזרה וייעוץ וכן הצעות ייחודיות שלא תמצאו בשום אתר אחר ברשת.
 
רצוי מידי מספר חודשים לבדוק את מצב החיסכון הפנסיוני שלכם ולהתעדכן כדי שלא תהיו מופתעים ותדעו בדיוק כמה צברתם והיכן הכסף שלכם מושקע16/07/2013    mypension.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mypension.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 mypension.co.il כל הזכויות שמורות
אתר יעוץ פנסיוני מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום היעוץ פנסיה
מעוניינים במידע על ביטוח פנסיוני? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!