enter-article קרן פנסיה - מה מציעות לנו החברות הגדולות - מרכז מומחים לייעוץ פנסיוני
יעוץ פנסיוני » מאמרים וחדשות » קרן פנסיה - מה מציעות לנו החברות הגדולות

קרן פנסיה - מה מציעות לנו החברות הגדולותהשינוי בקרנות הפנסיה, הכניסה אותן אל תוך חיי כל אחד מאיתנו, באופן ישיר או עקיף, אז מה הפלא שאנחנו חרדים לדעת מה הן עושות?

קרן פנסיה

פנסיה חובה עוגנה בחוק בישראל, המחייב את כל המעסיקים לדאוג להפרשת לפחות סוג אחד של ביטוח פנסיוני (אשר קרן פנסיה היא רק תת סוג אחד מני מספר).

במאמר הקודם התייחסנו לסוגים השונים של מכשירים פיננסיים שמתאימים להגדרה של פנסיה חובה.

במאמר הזה נתייחס לתת סוג אחד, קרן פנסיה, הספקיות הגדולות והיתרונות של כל מסלול שמוצע.


קרן הפנסיה של כלל

ענקית הביטוח מציעה קרן פנסיה מאושרת על ידי המדינה, ולכן הפרשות אליה זכאיות לכל הטבות המס של הפרשות פנסיה חובה, ונחשבת בתור קרן פנסיה המתאימה להפרשות לפי חוק פנסיה חובה.

החברה ממשיכה לפעול לפי המודל של ביטוח דרך סוכן ברוב רובם של המקרים. השיטה אולי איבדה מן הפופולאריות שלה בכל הקשור לביטוחים, כמו ביטוחי רכב, דירה ונסיעות לחו"ל, בין השאר בגלל החיסכון המשמעותי (עד 10-20% במחיר הפוליסה) בביטוחים ישירים, אולם דווקא בכל הקשור לנושא של קרן פנסיה יתכן ומדובר בברירה חכמה.

מחקרים שונים מראים על נטיה רחבה להדחקה של רוב הציבור בכל הקשור לחיסכון הפנסיוני (מה שגם עמד מאחורי חוק ביטוח פנסיה חובה), וכך לדוגמא 85% מן הישראלים מראים בורות מרשימה לגבי מיקומה והצלחתה של קרן פנסיה בה הם מושקעים (יותר מ50% לא יכלו לציין בכלל איפה).

במצב עניינים עגום זה, יתכן ודווקא הגישה של סוכנים פרטיים יכולה להעלות את המודעות ולתרום מעט להתנהגות מושכלת יותר.

העלות של החיסכון הפנסיוני ממוצעת ביחס לשוק, ולפי נתוני משרד האוצר (במכשיר הפנסיה נט המצויין שפתחו, הניתן לגישה בכתובת האינטרנט pensyanet.mof.gov.il), כך גם נתוני התשואה של הקרן בשנים האחרונות, שנשארה בטווח של 2-3 נקודות ממדדי השוק הגדולים ולמעשה משקפת את הצמיחה הריאלית המרשימה ממנה נהנה שוק ההון הישראלי בשנתיים האחרונות, בייחוד לאור הנפילות המרשימות ברחבי העולם.

אולי מדובר בפרט זניח כאשר מדובר על ההשקעה הראשונה או השניה בחשיבותה עבור רוב השכירים בישראל, אבל בכל זאת נעים לגלות את הכלים הנוחים למעקב אחר קרן פנסיה באתר האינטרנט (כמו גם כל סוג אחר של ביטוח שרכשתם אצל כלל).


חיסכון פנסיוני של מגדל

הגישה של מגדל מתמקדת בעובדים שכירים ועצמאיים מכל שכבות האוכלוסיה, ומספקת מגוון מחשבונים באתר עצמו (https://www.migdal.co.il/He/PensionarySavings/pensia/Pages/default.aspx) לחישוב מוערך של התשלום החודשי, או "השורה התחתונה" מבחינתכם.

כמו בכל סוג של מחשבון קל לשימוש כזה, החישוב מאוד לא מדוייק (מה שמצויין באותיות קטנות מידי לטעמנו בתחתית העמוד), אולם מדובר על נקודת התחלה לא רעה. גם כאן התשואה הייתה קרובה למדי לשינויים הכלליים בשוק, ועלות הפרמיה לא הייתה שונה ביותר מ10% מן הפרמיות של כלל או פסגות בכל המסלולים בהם בדקנו קרן פנסיה.

למתעניינים החברה מציעה "קרן פנסיה באישור הלכתי מהודר", כפי שמסתבר בהכשר הבד"ץ עדה חרדית (לא לאוכלי קטניות), מסלול שלמרבה הפלא מאושר גם בתוך חיסכון פנסיה חובה.


מגדל וכלל נחשבות לקרנות הגדולות, לצידן אפשר למצוא קרנות פנסיה כמו פסגות ואקסלנס של בתי השקעותעוד באותו נושא

ייעוץ פנסיוני - כיצד הוא יכול לעזור לנו?

ייעוץ פנסיוני - כיצד הוא יכול לעזור לנו?

אומרים שבהווה אנחנו לומדים את העבר כדי לתקן את העתיד. בפנסיה המצב לא שונה, בהווה אנחנו דואגים לעצמנו לעתיד טוב יותר ולא חוזרים על טעויות שאחרים...

מדריך לימודיי ייעוץ פנסיוני

מדריך לימודיי ייעוץ פנסיוני

אם אתם רוצים לשלב מקצוע שדואג לחלשים וגם לעשות לביתכם בנדיבות, לימודי ייעוץ פנסיוני הם בשבילכם בשנת 2005 קיבלה הכנסת את מסקנות ועדת בכר...

קרנות פנסיה - הרפורמות בשוק הפנסיה

קרנות פנסיה - הרפורמות בשוק הפנסיה

בשנת 2005 עברת כלכלת ישראל רפורמה אשר לדעת רבים שינתה באופן מהותי את ההתייחסות להשקעות בקרנות נאמנות וכתוצאה מכך בקופות פנסיה. היתה זו רפורמת...

משווק פנסיוני - כשפנסיה הופכת למוצר

משווק פנסיוני - כשפנסיה הופכת למוצר

אם רעיון הוא מוצר וחלום הוא מצרך שנמכר בפינות רחוב ובתוכניות טלוויזיה, למה שמוצרים פיננסים שיקבעו את איכות חיינו בעתיד לא ישווקו על ידי משווקים...

מחשבון פנסיה - מחשבים את העתיד

מחשבון פנסיה - מחשבים את העתיד

ייתכן ועד שתכניסו את הנתונים למחשבון, הם כבר יישתנו, אך זו לא סיבה לא לדעת מהו מחשבון פנסיה   חדשות לבקרים אנו שומעים כיצד הפנסיה שלנו...

string(25) "categoryקרן פנסיה"