mypension.co.il

מחשבון פנסיה - מחשבים את העתידייתכן ועד שתכניסו את הנתונים למחשבון, הם כבר יישתנו, אך זו לא סיבה לא לדעת מהו מחשבון פנסיה

 
חדשות לבקרים אנו שומעים כיצד הפנסיה שלנו עולה ויורדת בהתאם לשינויים בשוק ההון. קרן פנסיה שלפני חודשים ניפקה תשואה אדירה שינתה מגמה והכל בגלל השקעה כושלת , ישירה או עקיפה. אנו, המבוטחים, מושפעים באופן ישיר מכך. אך מי שלא מעוניין להתייחס לנתונים היומיומיים ומעדיף הסתכלות ארוכת טווח, הרי שהמכשיר של מחשבון פנסיה מאפשר לנו לדעת כמה כסף אנו יכולים וצריכים להשקיע בהווה כדי לצאת לפנסיה בצורה שקטה ושלווה עם כמות כסף מספקת.


מה עומד מאחורי המספריםמחשבון פנסיה

מחשבון פנסיה הוא כלי אינטרנטי אותו ניתן למצוא בשלל אתרים של בתי השקעות (דוגמא אקסלנס, מגדל, מיטב ועוד) שמשווקות ביטוח פנסיוני וקרנות פנסיה. מלבד העובדה שהמחשבון מאפשר לגולשים לדעת כמה כסף עליהם להשקיע לשם יציאה מכובדת לפנסיה, הוא מאפשר להם לדעת כמה כסף יש בקרן, בהתאם לנתונים הקיימים.

כך יכולים המבוטחים לעקוב אחר תוכניות הפנסיה שלהם, לפקח עליהן ובמידת הצורך (והיכולת) גם לעבור לקרנות פנסיה או לרכוש קרן פנסיה חדשה.


כיצד עובד מחשבון פנסיה

ישנם שני סוגי מחשבוני פנסיה:

מחשבון מהיר- מחשבון זה מאפשר בדיקה כללית ופחות מפורטת. הוא עובד על פי הנתונים של גיל, מין, מצב משפחתי, כמות ילדים, גיל הקמת הקרן, מצב מקצועי, ונתונים כגון שכר, הפקדה חודשית, תגמולים ועוד.

מחשבון מפורט – בודק את מצב הפנסיה גם על פי נתונים של מסלול חסכון, סוג תוכנית, משך קצבאות, ויתרה קיימת.

בשני המצבים המחשבון מאפשר הן להציג מה יהיה מצב החשבון על פי הפקדה קיימת והן על פי יעד פנסיה אליה רוצים להגיע . במקרה כזה המחשבון יסביר מה גובה הסכום שנצטרך להפקיד כל חודש על מנת להגיע ליעד
 
שתי הערות חשובות מאוד על מחשבון פנסיה. ראשית, הוא משמש כהמלצה בלבד ואיננו מחייב את החברה שמציגה אותו. מאחר וכפי שציינו דברים עלולים להשתנות במהלך הזמן אין לקחת את הנתונים שבו כמחייבים. שנית, המחשבונים מופיעים באתרים של חברות מסחריות, בין היתר , על מנת למשוך את הלקוחות אליהן. מאחר ועל פי תיקון 3 לחוק פיקוח על שירותים פיננסים, יכולים המוטבים לעבור מקופה לקופה, הרי שהחברות השונות מציבות את המחשבונים כדי לאפשר לגולשים לראות כיצד הקרן שלהן תעזור להם לצאת לפנסיה עם קצבה גבוהה יותר.
 

נקודה לטובת המחשבון

אחת הביקורות שנשמעו לאחרונה על המוטבים בתוכניות הפנסיה היא, שהם כלל לא עוקבים אחר התוכניות ולא יודעים מה קורה בהן. רובם מפקידים כספים בלי לדעת את הזכויות שלהם ובלי לדעת היכן הקרן מושקעת.

הביקורת נשמעה בעקבות העובדה שקרנות פנסיה רבות מושקעות בחברות של בעלי הון אשר הפסידו במשבר הכלכלי האחרון כסף רב. המחשבונים מאפשרים למוטבים להיות כל הזמן עם האצבע על הדופק ובמקרה ועדיין לא בחרו קרן פנסיה, לבדוק היכן הם יכולים להגיע לתשואה גבוהה יותר.

23/11/2011    mypension.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mypension.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 mypension.co.il כל הזכויות שמורות
אתר יעוץ פנסיוני מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום היעוץ פנסיה
מתעניינים בקרן פנסיה? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!